مزایای پله گرد

توسط : sanayeadmin در تاریخ شنبه 16, آوریل 2022 دسته : مقالات

از زمان قرون وسطی در طراحی راه پله های کلیساها و قلعه ها از پله گرد استفاده می‌شده است و بسیاری از آنها شاهکار معماری ساختمان بوده‌اند. در مکان‌هایی که از محدودیت فضا رنج می برید، استفاده از پله گرد راه حلی مناسب است که معماران مدرن امروزه تقریبا از این روش استفاده می‌کنند.پله گرد برخلاف پله معمولی فضای کمتری اشغال می‌کند و با همه طرح های مدرن ساختمانی مطابقت دارند. مواد به کار رفته در پله گرد  مانند پله معلق فلزی به گونه ای است که علاوه بر مقاومت بالا ظاهری ماندگار دارد.

مزایای استفاده از پله گرد

گسترش فضای داخلی:

پله معمولی به تنهایی فضای زیادی اشغال می‌کند و از سویی اجازه عبور نور را نمی‌دهد. طراحان پله گرد و پله دوبلکس، در ساخت و طراحی پله گرد از پلان هایی استفاده می کنند که فضای کمتری اشغال کند و از طرفی نور بیشتری در فضای منزل شما ایجاد می کند. سایه ایجاد شده به وسیله پله گرد خیلی کمتر از پله مستقیم است.

ایمنی در برابر خطرات و آتش سوزی:

پله گرد علاوه بر جذابیت و زیبایی فضای داخلی و بیرونی منزل شما، تأثیر زیادی در تأمین امنیت در برابر خطرات احتمالی و آتش سوزی دارد. از پله گرد مارپیچ به عنوان فضایی برای فرار اضطراری و یا جلوگیری از آتش سوزی استفاده می شود.

کیفیت مناسب:

چوب به کار رفته در پله گرد مارپیچ از جنس فلز چدنی به هم چسبیده ساخته شده است. انعطاف به کار رفته در چوب پله گرد به گونه‌ای است که قابلیت نصب و طراحی حتی در فضاهای کوچک را دارد. طراحان ما قادر به طراحی مناسب با دکوراسیون منزل شما حتی در تنگ‌ترین فضاها می باشند. عبور و مرور از این پله گرد نیز به راحتی صورت می گیرد.

قابلیت نصب در طبقه اشکوب:

در منازلی که طبقات اشکوب در آنها به کار رفته ، دسترسی به سایر طبقات ممکن است موجب ایجاد دردسر شود. از این رو استفاده از پله گرد مارپیچ  و پله معلق کار شما را بسیار راحت خواهد کرد. با استفاده از این روش به سایر طبقات می توانید به راحتی دسترسی پیدا کنید.

دسترسی آسان به نقاط دیگر:

برخی منازل دارای انبار یا گلخانه هستند که دسترسی به آنها ممکن است دشوار باشد. طراحان مدرن برای دسترسی آسان به این فضاها استفاده از پله گرد مارپیچ را پیشنهاد می کنند. در واقع با استفاده از پله گرد هم در فضا صرفه جویی کرده اید و هم به راحتی به سایر نقاط دسترسی کامل دارید.

طرح های مختلفی در طراحی و ساخت پله گرد وجود دارد که متناسب با فضای داخلی خود، می توانید از آن استفاده کنید. برخی پله گردها ،طرح های منحنی و موزونی دارند که تأثیر زیادی در زیبایی و جذابیت فضای داخلی شما دارد. اگر فضای شما بزرگ است، می‌توانید پله گرد را با شیب کمتری طراحی کنید، این امر سبب می‌شود که بالا و پایین رفتن از آن راحت تر انجام بگیرد.


sanayeadmin


Deprecated: تابع the_author_description از نگارش 2.8.0 منسوخ شده است! به جای آن از the_author_meta('description') استفاده نمایید. in /home/sanayefeleziasem/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *